Przesłanie na 2012 rok

Witam was wszystkich bardzo serdecznie w nowym roku i cieszę się, że mam możliwość podzielenia się z wami tym co przez ostatnie lata dobry Bóg wkłada w moje serce. Mam nadzieję, że kochacie Pana i jest to w waszym sercu by wykonywać jego wolę na ziemi. Nie ma nic piękniejszego niż żywa wspaniała relacja z Bogiem. Chciałbym dzisiaj głosić do was na temat tożsamości i przeznaczenia człowieka wierzącego w Jezusie Chrystusie. Kiedy byłem jeszcze złym człowiekiem i nie należałem do Pana czasami podczas nocy dręczyło mnie pewna myśl, budziłem się spocony z pytaniem w moim umyśle ; Dlaczego żyję, dlaczego się narodziłem, dlaczego jestem na tym dziwnym świecie??? Dzisiaj wiem, po 20 latach mojego nawrócenia, że to Duch Święty już wtedy zaczynał pracować w moim życiu a ja nie byłem tego świadomy. Kiedy miałem 18 lat Bóg posłał mi człowieka który zwiastował mi ewangelię i się nawróciłem jako pierwsza osoba w moim 11 tys rodzinnym mieście. Kiedy przyjąłem Jezusa jak Pana i zbawiciela po kilku tygodniach swojego nawrócenia zacząłem pytać Pana czego ode mnie oczekuje i co mam robić jako człowiek wierzący. Kiedy zacząłem pytać Bóg w bardzo dziwnych okolicznościach i w różny sposób zaczął do mnie przemawiać na temat mojej przyszłości i mojego powołania. Dzisiaj mam zupełną pewność czego Bóg ode mnie oczekuje.

Otwórzmy Księgę Jeremiasza pierwszy rozdział od 3 do 10 wersetu W czasach króla Judzkiego Jozjasza Bóg objawił się młodemu Jeremiaszowi by mógł zanieść poselstwo Pana do zgubionego i pogrążonego w grzechu Izraela. Ks Jeremiasza ; 2:13—mnie źródło wód żywych, opuścili, a wykopali sobie cysterny, cysterny dziurawe, które wody zatrzymać nie mogą. Jeremiasz był bardzo młodym człowiekiem i był naprawdę zdziwiony tym, że właśnie jemu Pan się objawił.

Jego reakcją na Boże powołanie była odpowiedź ; Panie ja nie umiem mówić, jestem jeszcze młody. Spotykam ludzi dzisiaj, którzy w taki sam sposób odpowiadają na Boże powołanie. Używają wszelkiego rodzaju wymówek by nie służyć Panu. Mówią ; jestem młody, nie umiem mówić, albo jestem za stary już nie ma sensu, inni mówią ; poślij kogo innego ja się [do tego] nie nadaję…A co mówi Bóg na ten temat ; wybrałem cię sobie, zanim cię utworzyłem w łonie matki, zanim się urodziłeś, poświeciłem cię!!! Wiec zobaczcie, że Pan ma przeznaczenie i cel dla każdego z was. Jezus powiedział: że żniwo wprawdzie jest wielkie ale mało robotników. Dzisiaj w 21 wieku myślę, że na całym świecie w różnych kościołach jest ten sam problem. Ludzie przychodzą do kościoła ale nie chcą słyszeć co Pan od nich oczekuje. W ten sposób tworzymy wielką barierę i gasimy Ducha Świętego, który jest notorycznie zasmucany nasza postawą. Pan dał obietnicę Jeremiaszowi, że będzie z nim gdziekolwiek go pośle, będzie go ratował, i ochraniał, da mu władzę i mądrość i namaszczenie. Tę samą obietnicę Bóg dał apostołom, że będzie z nimi aż do skończenia świata, i ta obietnica odnosi się dzisiaj do nas. Może dzisiaj się czujesz jak Jeremiasz i te same rzeczy lub podobne masz w swojej głowie. Może czujesz się jak zero, jak nikt i mówisz jak Bóg mnie może użyć??? Chcę ci powiedzieć, żebyś zaufał Jezusowi, ponieważ oczywiście sam nie jesteś w stanie nic zrobić, ale kiedy on cię poprowadzi to jesteś w stanie przenosić góry. Jeremiasz odpowiedział na Boże powołanie, oczywiście nie było mu łatwo, czasami wątpliwości przychodziły do jego serca, a Bóg zachował jego życie.

Aby usłyszeć od Boga o powołaniu dla twojego życia, musisz zrozumieć ,kim naprawdę jesteś jako człowiek wierzący. Musisz zrozumieć, że jesteś Bożym dzieckiem, które ma wielką wartość w oczach Pana. Pan cię przyprowadził do siebie dlatego że cię kocha, On cię umiłował już przed założeniem świata. Urodziłeś się i nie jest to przypadek. Ja tak kiedyś myślałem, że jestem na tej ziemi przypadkiem. Ale dzisiaj wiem, że urodziłeś się w jakimś konkretnym celu. By kochać Pana służyć mu i służyć innym ludziom.

Muszę zadać wam pytanie; czy zastanawiałeś się kiedykolwiek w swoim życiu dlaczego się urodziłeś? I w jakim celu jesteś na tej ziemi? Wielu ludzi w kościele nie zdaje sobie sprawy z tego że Bóg ma konkretny plan dla ich życia. Przychodzą do kościoła i prowadzą życie wegetując, są tylko biorcami a nigdy nie dają niczego od siebie. Nie widzą potrzeb innych ludzi w zborze a nie wspominam już o potrzebach ludzi którzy nie znają Jezusa. Czy wiesz, że kiedy odkryjesz swoją tożsamość w Jezusie i zrozumiesz swoje powołanie w Nim to możesz stać się człowiekiem, który przeniesie góry? Możesz mieć wpływ na swoją rodzinę, na swoje otocznie, na swoje miasto a nawet kraj? Staniesz sie osobą, która będzie przynosić pozytywne zmiany do życia innych ludzi. Ludzie, którzy będą ciebie spotykać będą mówić że jesteś dziwny, ale niektórzy będę chcieli posiadać to co ty masz w Jezusie Chrystusie. W księdze Ezechiela 22 rozdziale 30 wersecie jest napisane ; Szukałem wśród nich męża, który by potrafił wznieść mur i przed moim obliczem stanąć w wyłomie, wstawiając się za krajem, abym go nie zniszczył, lecz nie znalazłem. To znaczy, że Bóg szuka ludzi, których by mógł użyć dla swojej chwały i dla rozwoju swojego królestwa. Problemem jest jednak to, że nie wszyscy odpowiadają na Boże powołanie. Czasami tłumaczą się jak Jeremiasz, czasami jak Mojżesz, który mówił; Panie kimże ja jestem, że mam wyprowadzić twój lud z Egiptu, poślij kogoś innego. Pan mówi do ciebie dzisiaj, że właśnie ciebie chce powołać, wyposażyć i posłać.

Stań dzisiaj przed Panem i powiedz Panu, że chcesz mu służyć i że chcesz odpowiedzieć na Jego głos. Zapytaj go kim jesteś w Jego Królestwie i do czego On ma cię powołać? Nawet nie jesteś tego świadomy jak Bóg mocno cię może użyć dla swojego dzieła. Nie liczy się to ile pieniędzy masz, czy jesteś bogaty czy biedny, czy jesteś wykształcony czy też nie. Dla Boga nie ma to żadnego znaczenia. Kiedy On cię powoła to też cię doświadczy, przygotuje i wyposaży. Duch Święty cię poprowadzi i namaści cie do Bożego dzieła. Czy jest ktoś tutaj pośród was kogo to kazanie dotyka? Czy to słowo do was dzisiaj trafia? Czy czujesz, że właśnie do ciebie dzisiaj tutaj mówię? To jest bardzo ważne poselstwo które dzisiaj wam głoszę . W Księdze Amosa jest napisane 8 rozdz 11-12 werset : Oto idą dni mówi Pan, że ześle głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienia wody, lecz słuchanie słów Pana. I wlec się będą od morza do morza, i tułać z północy na wschód, szukając słowa Pana, lecz nie znajdą. Dzisiaj jest czas by odpowiedzieć na Boże powołanie i zmianę swojego życia. Stań dzisiaj przed Panem i powiedz TAK będę ci służył, objaw mi Ojcze Jezusa jeszcze bardziej.

Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj komentarz