Zmartwychwstanie – klucz do dziedzictwa

zmartwychwstanie

Anastasis – greckie słowo określające wzbudzenie, powstanie z martwych.

Dobra nowina o zmartwychwstaniu Jezusa 22 lata temu całkowicie zmieniła moje życie. : „Tak jak wielu z nas wiedziałem, że Jezus zmartwychwstał 2 tysiące lat temu, jednak nigdy wcześniej nie spotkałem go i nie doświadczyłem osobiście mocy Jego zmartwychwstania.”

Znałem Jezusa tylko z opowieści religijnych jak większość ludzi w naszym kraju. Jest wielka różnica pomiędzy wiedzą, a wiarą i osobistym spotkaniem z Jezusem. Wiedza – czyli świadomość tego, że Jezus żyje, nie doprowadzi nas do przemiany naszego życia oraz poznania Boga – w wymiarze osobistym tu i teraz. Jest jeden niezbędny krok, który musimy zrobić, aby poznać Jezusa, tego wspaniałego bohatera – Boga, który nie wahał się przyjść na ten świat w postaci cielesnej i zginąć męczeńską śmiercią. Ten krok to nasza śmierć i zmartwychwstanie do nowego życia z Nim.

Zapraszam do wysłuchania kazania o „Zmartwychwstanie – klucz do dziedzictwa”.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Wyjdź z grobu i zmartwychwstań jak On! Aaaaaaaaaaa Alleluja | jestemtubywielbic - 5 kwietnia 2015

    […] W takiej atmosferze uwielbieniowo-zmartwychwstaniowej chcę Wam złożyć życzenia. Wyjdź z grobu! Grobu swego „nie dam rady”, „nie umiem”, „jestem nie dość dobry”. Z grobu użalania się i kompleksów. Zmartwychwstań! Rusz swoje cztery litery i zacznij na Nowo z Chrystusem Zmartwychwstałym. On daje Ci receptę na wszystkie te dolegliwości! Zostałeś „uratowany z wielkiej otchłani”, z otchłani grzechu, lęku, depresji, zostałeś „wyciągnięty z głębokiej toni”. Zostałeś obdarowany Bożą łaską, stałeś się na Nowo człowiekiem Zmartwychwstania, więc nie jęcz, nie mędź, nie narzekaj, a ŻYJ w PRAWDZIE. ŻYJ z NIM i dla NIEGO. Tylko On da Ci pokój, tylko On da Ci wytchnienie, tylko On obdarzy Cię prawdziwą Radością. I nie mów, że to niemożliwe! Powierz się Zmartwychwstałemu, a On Cię do wszystkiego uzdolni, a On zajmie się Twoim Sercem. Twój Prawdziwy Przyjaciel, szczery, bez ściemniania, bez sztuczności. Dziś dzień Chwały! Dziś dzień Alleluja. Niech to Alleluja dźwięczy Ci w sercu, niech będzie dziś na Twoich ustach, niech zabłyśnie jak iskra w Twoich oczach, bo dziś po „Alleluja” ich poznacie. Ich, czyli nas, Ciebie, mnie, Was – pełnych zmartwychwstania, pełnych życia i radości. Dlatego dziś na chwałę Zmartwychwstałego „nie oszczędzajcie nóg, ruszajcie w tany!”, „nie oszczędzajcie dłoni, klaszczcie głośno tak!”, „nie zamykajcie ust, śpiewajcie o tym, że (…) choć wieczorem bywa płacz, to poranek budzi się radosnym świętowaniem”. Świętujcie dziś z największym gościem waszych domów serc i największym Hero – Chrystusem! AAAAAAAAAAaaaaaa Alleluja! Amen! Fot.: http://kz-kudowa.pl/zmartwychwstanie-klucz-do-dziedzictwa/ […]

Dodaj komentarz